0
Stoplast Łódź na Facebook

5 często spotykanych błędów przy wymianie okien

5 często spotykanych błędów, których należy się wystrzegać przy wymianie okien

Optymalny czas użytkowania okien wynosi od 10 do 20 lat. Po tym czasie wyraźnie obniża się efektywność energetyczna w domu. Ich szczelność może zawodzić przez słabsze okucia, które mogą wpuszczać pyły i wiatr z zewnątrz. Przez niepełną funkcjonalność okien możesz zauważyć nawet wyższe rachunki za prąd czy ogrzewanie. To może skłonić do sprawdzenia stanu swoich okien i rozważenia ich wymiany. Nie jest to jednak tak proste, jakby mogło się wydawać. Często wymiana przysparza więcej kłopotu niż pożytku. Oto 5 najczęstszych błędów, których lepiej nie popełniać przy wymianie okien.

1. Niewłaściwy typ okien

Nie ma sensu kierować się tylko najniższą ceną, nie patrząc na inne, ważniejsze aspekty. Warto wybrać znaną, zaufaną markę, gdyż mamy pewność o jakości wykonania. Profesjonalna, doświadczona i wyszkolona kadra pomoże Ci dobrać typ okna, który najlepiej się sprawdzi w Twoim przypadku i zapewni wieloletnią gwarancję. Na przestrzeni ostatnich lat najlepsze są okna z PCV. Przemawiają za tym małe wydatki na utrzymanie oraz różnorodne wzory i konfiguracje, które można zindywidualizować wedle gustu.

2. Tanie nie równa się dobre

Prawda jest taka, że cena świadczy o jakości i wytrzymałości. Pomyśl o tym, że taki wydatek to inwestycja na wiele lat. Lepiej zatem wydać więcej i nie martwić się kolejną wymianą za parę lat, kiedy okaże się, że tanie okna nie zdają egzaminu. Zaczerpnij sprawdzonej opinii i wybierz okna w dobrej cenie, które mają potwierdzoną jakość i gwarancję. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi energooszczędnymi oknami Vertex. Zaufaj ekspertom, jeśli nie za bardzo się na tym znasz, oni ocenią Twój pomysł i budżet i znają idealną opcję!

3. Zosia samosia – czyli wymiana okien samemu

Sama wymiana okien to czynność, z którą ktoś lepiej obeznany może by sobie poradził. Jednak jest to istotne przedsięwzięcie, którego nie można traktować lekkomyślnie. Każdy element montażu powinien być przeprowadzony poprawnie i estetycznie, z zabezpieczeniem krawędzi od szklenia i zatroszczenie się o wszelkie szczegóły. Właśnie te drobiazgi sprawiają, że właściciele okien mogą cieszyć się długoletnim użytkowaniem i wydajnością. Zachęcamy więc do korzystania z usług fachowców.

4. Wybór tego samego okna

Jest duże grono osób, które wybiera dokładnie to samo okno i styl, co poprzednio. Nie zawsze jest to jednak najlepsze rozwiązanie nawet, jeśli to okno się dobrze sprawdzało. Od wymiany mija zazwyczaj parę lat, co w naszych czasach stale nowszych technologii znaczy bardzo długo. Firmy niezłomnie pracują nad ulepszaniem okien w każdym aspekcie. Najnowsze modele są zoptymalizowane pod kątem wentylacji, energooszczędności i materiałów. A może dobrym rozwiązaniem byłoby powiększyć lub pomniejszyć okno? Albo wymienić je na drzwi balkonowe? Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana!

5. To, gdzie mieszkasz, ma znaczenie

W górach czy nad morzem – Twoja lokalizacja ma znaczenie. Wymagania wobec okien przeznaczonych do górskich domków są inne niż dla nadmorskich kurortów. Trzeba wziąć pod uwagę wilgotność, średnią opadów czy temperatur w regionie. Dowiedz się o materiałach odpowiednich dla Ciebie lub zapytaj specjalistów.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X