0
Stoplast Łódź na Facebook

Jakie okna antywłamaniowe wybrać?

Okna nie tylko powinny być energooszczędne i wytrzymałe, ale również powinny posiadać wysoką odporność na wyważenie. Standardowe okna PCV to dla doświadczonego złodzieja tak zwana "bułka z masłem", które mogą być otworzone w zaledwie 2 minuty. W przypadku posiadłości znajdującej się daleko od zabudowań złodziej ma pewność powodzenia swojej misji, czyli otworzenia okna i kradzieży naszego dorobku.

Jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, warto wybrać okna odporne na włamanie. Na co więc zwrócić uwagę, aby wybrać okna PCV, które złodzieje będą omijać szerokim łukiem?

Okna PCV antywłamaniowe

W oknach nazywanych antywłamaniowymi okucia to specjalne zaczepy antywyważeniowe z dnem zamiast standardowych zaczepów oraz okucia przeciwbieżne. Dodatkowo zamiast zwyczajnych szyb stosuje się pakiet szybowy składający się z dwóch tafli szkła, pomiędzy którymi znajdują się cztery warstwy specjalnej folii. Ponadto oprócz specjalnych okuć i szyb stosuje się klamkę posiadającą wkładką przeciwrozwierceniową oraz kluczyk, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko włamania.

Antywłamaniowość okien, a dokładniej jej stopień ukazuje klasa okien PCV określona jako RC (Resistance Class). W mieszkaniach najczęściej stosowane są okna z klasy RC1-RC3, które zabezpieczają okno przed prostymi narzędziami wykorzystywanymi podczas włamania. Im wyższa klasa okna, tym więcej czasu oraz specjalistycznego sprzętu złodziej będzie potrzebował na jego otworzenie lub wyważenie.

Bezpieczne okna PCV - Vetrex V82 ProSafe

Okno PVC Vetrex V82 ProSafe to wyjątkowa stolarka okienna, która uzyskała niezwykle wysokie wyniki w testach w klasie RC2, co oznacza, że są one bezpieczne dla domowników. Ponadto za sprawą bardzo korzystnych parametrów funkcjonalności, energooszczędności, szczelności, jak i również estetyki, okna PCV Vetrex V82 ProSafe są jednymi z najpopularniejszych okien w Łodzi.

Zdobyte certyfikaty bezpieczeństwa w połączeniu z energooszczędnością dają idealny produkt bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny.

Powrót
Poczytaj więcej

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X