0
Stoplast Łódź na Facebook

Drzwi harmonijkowe – innowacyjne i efektowne rozwiązanie

Drzwi harmonijkowe – innowacyjne i efektowne rozwiązanie

Z czym kojarzą nam się drzwi harmonijkowe? Ze starymi, składanymi drzwiami w dawnych mieszkaniach z boazerią? A może z drzwiami od garderoby czy kabiny prysznicowej? Drzwi składane, czyli harmonijkowe, są używane w wielu różnych miejscach i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Co więcej, mogą być wykonane z rozmaitych materiałów – drewna, zazwyczaj jesionu, sosny lub dębu, PVCu, które są obecnie najczęstszym rozwiązaniem, aluminium – lekkie, a przy tym trwałe i wytrzymałe, a nawet szkła. My jednak skupimy się na wersji, która ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularna, czyli drzwiom harmonijkowym montowanym jako drzwi tarasowe czy balkonowe.

Drzwi harmonijkowe – czy to praktyczna opcja?

Z powodu swojej złożonej budowy drzwi harmonijkowe dalej przegrywają z tradycyjną wersją drzwi uchylno-przesuwnych, jednak mają swoje zalety. Wpuszczają duże ilości światła, co z pewnością uatrakcyjni salon i nada mu przytulnego klimatu. Bez wątpienia urozmaicają również wygląd budynku, czyniąc go bardziej nowoczesnym i przyciągającym wzrok. Przydadzą się także szczególnie, kiedy stanowią wyjście do ogrodu – ułatwiają wyniesienie stołu i krzeseł na zewnątrz i umożliwiają organizowanie większych imprez. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie drzwi harmonijkowych w pokojach dziecięcych czy w sypialni, gdzie są wygodniejszą i bardziej bezpieczną, w przypadku dzieci, opcją. Zajmują niewiele miejsca i pozwalają uzyskać nieco przestrzeni w małych pomieszczeniach.

Niewątpliwą wadą drzwi harmonijkowych jest ich słaba bariera akustyczna i izolacyjna. Z tego względu pełnią raczej funkcję przesłony i zapewnienia prywatności niż wygłuszenia.

Warto rozważyć wybór drzwi harmonijkowych – niech nie zraża nikogo ich mniejsza popularność. Ich odpowiednie dobranie może nie tylko urozmaicić wnętrze, ale też zaoszczędzić miejsce i ułatwić życie.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X