0
Stoplast Łódź na Facebook

Duże przeszklenia – co dają?

Najbardziej oczywistą zaletą dużych przeszkleń jest fantastyczne doświetlenie wnętrza, którego ściany zostały przeprute w ten sposób oraz tworzenie iluzji optycznej dodatkowego metrażu. Na tym jednak nie koniec. Duże okna – jak okna panoramiczne – to również znacznych rozmiarów ekrany, przez który wnikają do środka promienie słoneczne, stanowiące naturalne źródło ciepła. Zatem duże przeszklenia to także korzyść ekonomiczna dzięki potencjalnej redukcji rachunków za energię grzewczą i elektryczną zużywaną dla celów zasilenia źródeł światła sztucznego. Duże przeszklenia to też dodatkowa droga ewakuacji (w razie pożaru) lub dostępu (w przypadku zakupu wielkogabarytowych mebli i sprzętów, które z trudem mieszczą się w drzwiach). Właśnie dlatego stolarka okienna z tej kategorii to świetna inwestycja.

Stolarka okienna i doświetlenie wnętrza a zdrowie

Jak wykazują badania, ilość światła słonecznego dostarczana organizmowi żywemu znajduje przełożenie na jego kondycję zdrowotną. Ludzie nie stanowią pod tym względem wyjątku. Wprawdzie w ludzkim ciele nie zachodzi proces fotosyntezy (jak u roślin), tym niemniej ekspozycja na słońce odgrywa dla niego równie istotne znaczenie. Wpływa na komfort snu, redukuje poziom hormonów stresu, generuje wydzielanie witaminy D, a nawet oddziałuje na procesy metaboliczne i ciśnienie krwi, ponieważ aktywuje azotany. To niekwestionowana korzyść płynąca z posiadania dużych przeszkleń, najpopularniejszą odmianą których są okna panoramiczne. Okna Vetrex to również duże okna tego rodzaju.

Nieuzasadnione obawy dotyczące dużych przeszkleń

Istnieją mity na temat wielkoformatowej stolarki okiennej, nie należy jednak dawać im wiary. Jeden z nich sieje strach przed włamaniem i przedstawia duże okna jako wrota dostępu dla włamywacza. Tymczasem okna Vetrex to okna PCV z gwarancją nie tylko jakości, ale i bezpieczeństwa. Inny, nieznajdujący pokrycia w rzeczywistości, lęk dotyczy trudności w otwieraniu i zamykaniu wielkoformatowych okien PCV. Nie ma ku niemu podstaw, zwłaszcza w przypadku okien PVC Vetrex, ponieważ zaliczają się do stolarki okiennej wyposażonej w ułatwiające użytkowanie systemy przesuwne.

Okna PVC dużych rozmiarów w domu jednorodzinnym

Wielkoformatowa stolarka okienna znajduje szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie handlowym, jak i architekturze mieszkalnej. Doskonale sprawdza się w atrakcyjnych wizualnie apartamentowcach oraz domach. W szczególności żaden modernistyczny projekt architektoniczny nie może się bez niej obejść. Tym niemniej okna z PCV znacznych rozmiarów to także must have każdego domu z tarasem.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X