0
Stoplast Łódź na Facebook

Jak myć okna PCV?

Jak prawidłowo myć okna PCV?

Wiosna to dla wielu osób czas wielkich porządków, w tym również mycia okien PCV, które po zimie nie należą do najczystszych. Warto wiedzieć, czym myć okna PCV, aby służyły nam przez lata.

Czym myć okna PCV?

Akcesoria do mycia okien

Ważnym aspektem jest wykorzystywanie odpowiednich akcesoriów do mycia okien. Należy unikać wszelkich szorstkich zmywaków, druciaków, czy innych przyrządów, które mogłyby zarysować powierzchnię okna PCV. Pozostałości po farbie można usunąć za pomocą plastikowej szpatułki, a tłuszcz przy użyciu ścierki z detergentem.

Wbrew pozorom do mycia okien PCV nie należy używać gazet, gdyż mogą porysować powierzchnię. Do tego celu najlepiej wykorzystać miękkie gąbeczki oraz ściereczki z mikrofibry lub bawełny.

Środki do mycia okien PCV

PCV to materiał, który nie jest tak wytrzymały, jak niektórzy sądzą. Wykorzystanie do mycia okien PCV niewłaściwych preparatów może doprowadzić do zmatowienia powierzchni okna, a także uszkodzenia ram, czy uszczelek, dlatego warto zwracać uwagę na ich skład.

Przede wszystkim podczas mycia okien PCV należy unikać preparatów zawierających rozpuszczalniki, substancje ścierne oraz kwasy.

PCV jest materiałem, który łatwo się elektryzuje, dlatego do czyszczenia okien PCV dobrym pomysłem jest wykorzystanie środków o właściwościach antystatycznych.

Czyste okna i szyby bez smug

Bardzo zabrudzone okna warto wpierw umyć ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń i gąbką. Dokładnie myjemy szyby i ramę, szczególnie od zewnątrz. Niekiedy potrzebne będzie powtórzenie czynności. Nadmiar wody można ściągnąć za pomocą gumowej ściągaczki.

Drugim krokiem (pierwszym w przypadku mało zabrudzonych okien) będzie nadanie oknom PCV blasku. Do tego celu posłużą środki do mycia szyb. Na rynku można znaleźć wiele preparatów do czyszczenia okien, w tym przyśpieszające schnięcie lub pozostawiające powłokę zwaną antyparą. Po spryskaniu okien PCV takimi środkami wycieramy je do sucha miękką ściereczką.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X