Okna PCV Vetrex, drzwi, żaluzje - STOPLAST Łódź Autoryzowany
przedstawiciel
Vetrex

Okna energooszczędne VETREX

Oferujemy Państwu okna producenta VETREX.
Doradztwo, montaż i gwarancja jakości to atuty naszej firmy.

Bramy garażowe

Bramy garażowe, montaż, doradztwo, profesjonalne wykonanie.

Jak wietrzyć mieszkanie zimą?

Jak wietrzyć mieszkanie zimą?

Jak wietrzyć mieszkanie zimą?

Wraz z nadchodzącą zimą i mrozami pojawia się pytanie, czy i jak wietrzyć mieszkanie. Wiele osób obawia się wysokich rachunków oraz zbyt dużego wychłodzenia pomieszczenia. Jednak wietrzenie mieszkania jest niezbędnym elementem do tego, by było ono dla nas zdrowe i zapewniało nam ochronę przed wirusami.

Jak prawidłowo wietrzyć mieszkanie zimą?

Zimą nie należy zostawić uchylonych okien na cały dzień. Ważne jest regularne wietrzenie, ale liczy się tutaj intensywność. Na czas wietrzenia należy wyłączyć grzejniki i otworzyć okna tak, by nie robić przeciągu. Przeciąg może spowodować zbytnie wyziębienie ścian, a tym samym mieszkania.

Wietrzyć mieszkanie powinniśmy zaraz po przebudzeniu oraz przed snem - wieczorem. Czas wietrzenia to około 5-10 minut. Taki czas wystarczy, by do mieszkania napłynęło świeże powietrze. Obecnie większość mieszkań na okna PCV, czyli plastikowe, które nie przepuszczają. Dlatego tym bardziej warto dwa razie dziennie mieszkanie przewietrzyć, tym samym pozbywamy się także różnych bakterii i wirusów. Nie powinniśmy się także bać, że zbyt zimne powietrze spowoduje wychłodzenie mieszkania. Bowiem zimne powietrze opada na dół, a powietrze z kaloryfera uniesie się do góry - tym samych w pomieszczeniu nadal będzie ciepło.

Zalety wietrzenia mieszkania

Regularne wietrzenie mieszkania to nie tylko lepsze samopoczucie, ale także zdrowie. Bowiem ciepłe i wilgotne pomieszczenia, które są niewietrzone są idealnym środowiskiem do rozwoju różnych wirusów i bakterii. Zimą nasza odporność jest zazwyczaj obniżona, a wietrzenie mieszkania spowoduje, że zarazki nie będą miały, aż tak łatwego dostępu do nas. W niewietrzonych mieszkaniach może się pojawić wilgoć i pleśń. A pleśń i grzyby nie są obojętne dla naszego organizmu - powodują choroby układu oddechowego oraz skóry.

STOPLAST

ul. Kwiatowa 10 94-227 Łódź
tel. 609 560 651
tel. 42 655 20 50

stoplast@wp.pl

Autoryzowany przedstawiciel firmy Vetrex

FORMULARZ
KONTAKTOWY
Okna STOPLASTSTOPLAST Łódź
Łódź, ul. Kwiatowa 10
tel. 609 560 651
tel. 42 655 20 50