0
Stoplast Łódź na Facebook

Jak zabezpieczyć okna w czasie remontu?

Remont zawsze wymaga wiele nakładu pracy, nie tylko podczas przeprowadzania samych zmian, ale szczególnie w trakcie przygotowania mieszkania. Warto w pierwszej kolejności zabezpieczyć cenne przedmioty, meble oraz okna, pod warunkiem, że nie będą one wymieniane w trakcie.

Okucia okien są wbrew pozorom bardzo wrażliwe na wszelki pył, kurz oraz zanieczyszczenia, przez co z łatwością mogą zostać uszkodzone. Odrobina pianki montażowej lub farby może stworzyć ślad, którego nie da się pozbyć. Można jednak odpowiednio zabezpieczyć okna na czas remontu, aby mieć pewność, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

Zabezpieczenie okien, a remont w domu

Elementem, który przyda się podczas remontu do zabezpieczenia wszelkich powierzchni cennych, a także okien i drzwi, jest folia. Razem z nią warto zaopatrzyć się w taśmę papierową, którą później łatwo będzie odkleić w razie takiej potrzeby. Klamka robocza jest alternatywą dla klamek właściwych w oknach i drzwiach, aby te od kompletu nie uległy zniszczeniu lub zabrudzeniu.

Okucia okien powinny być wyczyszczone również przed samym remontem, aby w razie zabrudzenia, nie dostało się do nich więcej kurzu i pyłu. Folia ochronna jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszych okien podczas remontu, dlatego warto przystąpić do starannego obłożenia powierzchni i obklejenia taśmą, by nie pozostawić szczelin i dziur.

Okna PCV podczas remontu

Okna PCV należy szczególnie zabezpieczyć podczas remontu, zarówno przed farbą, pianką montażową, zaprawą murarską, czy klejem. Kontakt z jakimkolwiek z tych produktów może oznaczać trwałe uszkodzenie lub utratę estetyki nowych okien. W razie, gdyby doszło do zabrudzenia, pod żadnym pozorem nie należy zeskrobywać plamy, lecz w miarę możliwości, warto szybko zetrzeć ją delikatną szmatką i wodą.

Zasady zabezpieczania okien podczas remontu

Jedną z najważniejszych zasad, którą należy kierować się podczas zabezpieczania okien PCV i innych okien podczas remontu, jest dokładne obklejenie powierzchni, z użyciem taśmy, która zapewni maksymalną szczelność. Nie należy podchodzić do tego nieprofesjonalnie, gdyż szczeliny i dziury, a także niezabezpieczone fragmenty okien mogą okazać się dużym problemem po remoncie.

Jak już zostało wspomniane, okucia okien nie współgrają z wszechobecnym kurzem i brudem. Dodatkowo podczas prac remontowych trudno o zachowanie czystości, zatem przypadkowe chlapnięcie farbą lub klejem może doprowadzić do trwałego śladu, a nawet odprysku na oknach!

Jeżeli wiesz, że jedna warstwa folii może nie być wystarczającą ochroną, obklej okna dodatkową warstwą, by całkowicie je zabezpieczyć. Remont wiąże się z wykorzystaniem narzędzi i produktów, którymi łatwo można przypadkowo przeciąć folię ochronną, nie zwracając na to większej uwagi. Im więcej warstw ochronnych, tym lepsze zabezpieczenie i pewność, że okna po remoncie będą wyglądały jak nowe!

Gdy już masz pewność, że mieszkanie jest dobrze przygotowane do dalszych prac, a okna podczas remontu nie zostaną zabrudzone, uszkodzone i zakurzone, możesz działać dalej. Ten prosty sposób z wykorzystaniem taśmy papierowej i folii, nie wymaga dużego nakładu finansowego, a pozwoli zachować estetykę i prawidłowe funkcjonowanie okien zabezpieczonych dobrze podczas remontu!

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X