0
Stoplast Łódź na Facebook

Kiedy należy wymienić okna PCV?

Okno PCV zbudowane jest z wielu elementów. Do najważniejszych z nich należą ościeżnica, skrzydło, listwa przyszybowa, słupek, uszczelka, okucie, a co najważniejsze szyba zespolona. Ze względu na fakt, że stolarka okienna składa się z co najmniej kilkudziesięciu części, każda z nich może ulec zużyciu lub zniszczeniu. O ile powierzchowna rysa na oknie wpływa jedynie na jego wygląd, tak na przykład usterka w skrzydle okna może spowodować, że będzie trzeba je wymienić.

Nie wszystko w oknie da się naprawić!

Część usterek w oknach PCV, w tym marki Vetrex można bez problemu naprawić. Jeżeli problem z elementami stolarki okiennej pojawi się w okresie gwarancji, to okno zostanie bezpłatnie naprawione. Dlatego warto zawsze pytać o możliwość przedłużenia gwarancji, aby zapewnić sobie spokój na wiele lat.

Są jednak sytuacje, w których okna PCV nie da się naprawić i jedyną sytuacją wyjściową jest jego wymiana. Jednym z takich przypadków jest np. włamanie, podczas którego dochodzi do trwałego uszkodzenia ramy, najczęściej jej zdeformowania. W takiej sytuacji należy bezzwłocznie zamontować nowe okno PCV Vertex antywłamaniowe, które dodatkowo zabezpieczy przed ponowną próbą włamania.

Okna PCV – wymiana elementów

Inną sytuacją jest natomiast możliwość wymiany jedynie uszkodzonych elementów. Takim przypadkiem jest przykładowo wybicie pakietu szybowego w stolarce okiennej. W takiej sytuacji można wymienić samą szybę.

Wymianę pakietu szybowego w oknach PCV zaleca się również w sytuacji uszkodzenia np. po uderzeniu kamienia, czy gałęzi. Okno jest całe, jednak widnieje nieestetyczne pęknięcie, które teoretycznie nie przeszkadza w użytkowaniu okna, ale praktycznie może powodować, że traci ono swoje dotychczasowe parametry oraz izolacyjność termiczną. Dowodem na to będzie zbierająca się między szybami skroplona woda. W takiej sytuacji należy wymienić cały pakiet szybowy.

Zapraszamy do naszego salonu z oknami PCV po więcej informacji dotyczących wymiany i montażu okien w Łodzi.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X