Okna PCV Vetrex, drzwi, żaluzje - STOPLAST Łódź Autoryzowany
przedstawiciel
Vetrex

Okna energooszczędne VETREX

Oferujemy Państwu okna producenta VETREX.
Doradztwo, montaż i gwarancja jakości to atuty naszej firmy.

Bramy garażowe

Bramy garażowe, montaż, doradztwo, profesjonalne wykonanie.

Okna PCV – trendy 2020

Okna PCV – trendy 2020

Stolarka okienna – funkcje i znaczenie właściwego jej doboru

Jednym z kluczowych elementów konstrukcyjnych każdego wnętrza są okna. Spełniają liczne funkcje: zapewniają dopływ naturalnego światła i cyrkulację powietrza, a przy tym stanowią element dekoracyjny. Z tego powodu należy dołożyć najwyższej staranności, aby zostały właściwie dobrane, a proces decyzyjny w trakcie zakupu powinien uwzględniać takie kryteria jak: przeznaczenie nabywanej stolarki okiennej (rodzaj wnętrza – na przykład dom mieszkalny, lokal handlowy lub gastronomiczny, gmach galerii sztuki itp.); docelowe miejsce ulokowania (ściana/dach); ekspozycja na czynniki atmosferyczne; stopień nasłonecznienia/zacienienia budynku; rodzaj bryły; stylistyka wnętrz; kolor podłóg, drzwi i mebli; bezpieczeństwo i komfort osób użytkujących, w tym zwierząt. Okna Vetrex są projektowane i produkowane z myślą o wszystkich tych zagadnieniach. To okna PCV o najwyższej jakości.

Materiał stolarki okiennej

Precyzja w doborze materiału, z jakiego wykonane są skrzydła i ościeżnice jest istotna nie tylko ze względów estetycznych (powinny korespondować stylistycznie z projektem architektonicznym i wystrojem wnętrza), ale też czysto utylitarnych (trafny wybór składu kompozycyjnego stolarki okiennej zapewni jej trwałość i wydłuży okres użytkowania bez konieczności konserwacji, napraw czy wreszcie wymiany na nową). Okna Vetrex to okna PCV, dzięki czemu nie wypaczają się z biegiem czasu jak te wykonane z drewna. To jeden z czynników przesadzających o tym, że od lat utrzymują się w trendach, także tych na rok 2020.

Żaluzje budowlane zewnętrzne i wewnętrzne

W celu maksymalizacji funkcjonalności stolarki okiennej, w tym okien PCV, można wzbogacić ją o kompatybilne żaluzje. Ze względu na miejsce mocowania dzielą się na zewnętrzne (rolety antywłamaniowe/okiennice zwijane) i wewnętrzne (łamacze światła/rolety tekstylne). Podobnie jak ramy okienne są produkowane z różnych materiałów. Pośród żaluzji budowanych zewnętrznych najchętniej wybierane są jednak te wykonane z PCV lub stali, natomiast wśród wewnętrznych dominują rolety tekstylne. Decydując się na zakup żaluzji budowlanych, należy pamiętać, że te zewnętrzne, gdy wykonane są z drewna nie komponują się najlepiej z oknami PCV, wobec czego warto stosować regułę „drewniane okna + drewniane żaluzje, okna PCV + żaluzje PCV lub stalowe”.

STOPLAST

ul. Kwiatowa 10 94-227 Łódź
tel. 609 560 651
tel. 42 655 20 50

stoplast@wp.pl

Autoryzowany przedstawiciel firmy Vetrex

FORMULARZ
KONTAKTOWY
Okna STOPLASTSTOPLAST Łódź
Łódź, ul. Kwiatowa 10
tel. 609 560 651
tel. 42 655 20 50