0
Stoplast Łódź na Facebook

Okno w łazience – czy jest potrzebne?

Okno w łazience zdecydowanie częściej można spotkać w domach, aniżeli w mieszkaniach. Pojawiają się one w różnorodnych wariantach, dlatego nasi klienci nierzadko zadają nam pytania odnośnie do rodzaju oraz potrzeby montażu okien w łazience.

Okno w łazience to duża oszczędność i naturalne światło

Okno w łazience to przede wszystkim możliwość oszczędzania energii elektrycznej i ogrzewania. Duże przeszklenie wprowadzi bowiem do łazienki naturalne światło, szczególnie w przypadku okien energooszczędnych zamontowanych od południa. Pozwoli to na dodatkowe ograniczenie strat ciepła oraz dodatkowo pozyskanie energii z promieniowania słonecznego. Ponadto światło dzienne wpadające do łazienki jest niezwykle przydatne podczas wykonywania makijażu, golenia, czy innych czynności wymagających prezycji.

A co z prywatnością?

Okno w łazience to świetny pomysł, jednakże co w sytuacji, gdy akurat po południowej stronie widnieje dom sąsiada? Warto wówczas zamontować je nieco wyżej albo zdecydować się na okno połaciowe. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie jest możliwe, to można zamontować również okno z szybą mleczną bądź okno weneckie. Alternatywą będzie również okno ze szkła elektrochromowanego, czy przyciemnianego przełącznikiem elektrycznym.

W sytuacji, gdy okno w łazience nie zapewniałoby prywatności, warto także zastanowić się nad zastosowaniem rolet wewnętrznych, które będą stanowić pewnego rodzaju element ozdobny. Ponadto dobrym pomysłem jest zaaranżowanie parapetu. Postawienie kilku doniczek z bujną roślinnością zdecydowanie podniesie poziom prywatności w łazience.

Okno w łazience to naturalna wentylacja

Okno w łazience to zdecydowanie najlepsza forma naturalnej wentylacji. Jest to niezwykle istotne w przypadku, gdy wentylacja domowa nie potrafi poradzić sobie z podwyższoną po kąpieli wilgotnością. Pozwala to na uniknięcie powstania pleśni, czy grzybów, które negatywnie wpływają nie tylko na wygląd łazienki, ale również zdrowie domowników.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X