0
Stoplast Łódź na Facebook

Ukryte zawiasy i ich zalety

Ukryte zawiasy i ich zalety

Dlaczego nowoczesne okna PCV są lepsze?

Najczęściej spotykanymi oknami w projektach domów, są te klasyczne, czyli okna z wystającymi poza ramę zawiasami. W niektórych przypadkach, aby podnieść estetyczny aspekt okna PCV, zawiasy maskowane są osłonami. Nie są one jednak bez wad, a główną z nich jest zmiana koloru pod wpływem promieni słonecznych. Maskownica zawiasów po kilku latach żółknie lub blednie, co sprawia, że rama okna nie wygląda estetycznie.

Maskowanie zawiasów pomimo tego, że jest bardzo popularne i przez wiele lat było jedynym rozwiązaniem na zwiększenie atrakcyjności okna PCV, nie jest już jedynym wyborem na rynku. Może warto rozejrzeć się za innym pomysłem, bo skoro można mieć lepsze i praktyczniejsze rozwiązanie to, czemu z niego nie skorzystać? Szczególnie że oprócz aspektu wizualnego, nowoczesne okucia okienne mają szereg praktycznych zalet.

Ukryte zawiasy, czyli minimalizm wnętrza

Ukryte zawiasy świetnie sprawdzą się w dobie dzisiejszych wnętrz, utrzymywanych w minimalistycznym stylu. Ich główną zaletą jest niewidoczność, która nie zaburza aranżacji wnętrza, ale warto zwrócić uwagę również na inne zalety ukrytych zawiasów.

Ukryte zawiasy mają nośność nawet 150 kg, co pozwala na zastosowanie w takich oknach energooszczędnych i antywłamaniowych pakietów szybowych. Ponadto okna z ukrytymi zawiasami odznaczają się doskonałą szczelnością, gdyż zawiasy nie powodują wgnieceń uszczelek, co pozwala na spełnianie ich funkcji izolacyjnej. Dodatkową zaletą okien z ukrytymi zawiasami jest ich łatwiejsza konserwacja, a także utrzymanie czystości. Dzięki temu, że zawiasy są ukryte, nie gromadzi się na nich kurz i brud np. podczas remontu, który jest trudny do wyczyszczenia z tak drobnych elementów.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X